Ještě do neděle 22.12. je možné si skladové zboží vyzvednout osobně ve Lhotce (Křemže, okr. Č. Krumlov). Máme Pivoňky, Vlčí máky, Menhiry a esence. Ozvěte se případně na 608 808 378, uděláme Vám k tomu vybírání i malé kafe :)

Co dělat, když se Vám zdá vůně z Aroma kamenů slabá?

Nestává se nám to často, ale za těch pár let, co vyrábíme Aroma kameny, se pár zákazníků zeptalo, co mají dělat, že jim vůně z kamenů přijde slabá nebo dokonce že jim "to nevoní" vůbec. A tak pro Vás níže vypisujeme důvody, čím by to mohlo být a snad i řešení této patálie.

Pokud jste si pořídili Aroma kámen ze Zahrady pod Kletí, můžeme rovnou vynechat alternativu, že kámen - tedy odpařovač na esence - je příliš tvrdý nebo málo porézní - esence po něm tedy "sklouzne" a na nějakém podkladu pod kamenem rychle vyschne. Naše Aroma kameny jsou vyrobené z páleného a nepáleného přírodního vápence. A právě ten nepálený má tak vysoké absorbční schopnosti, že se Vám s nimi toto nestane.

Jdeme dál. Čím by to tedy mohlo být?

 

1. POUŽÍVÁTE SYNTETICKÉ VŮNĚ

Nic proti nim, aromaterapeutické benefity Vám sice nepřinesou, ale mnoho z nich se pyšní i označením "antialergic". 

Důležité je se odrazit od faktu, že odpařování "za studena" (tedy bez pomoci ohně, elektriky nebo jiného zdroje tepla) je vlastně těkání. tento fyzikální jev je Vám známý třeba od kvalitního vysokoprocentního alkoholu. Pokud necháte ve spíži otevřenou láhev se slivovicí, taky jí tam za půl roku bude polovina. A to i když Vám jí nebude nikdo chodit upíjet.

Alkohol prostě za pokojové teploty těká. Odpařuje se. A protože přírodní esence jsou vyrobené destilací, jsou to z chemického hlediska alkoholy a tak také těkají. Oproti tomu syntetické vůně jsou z 99% v olejovém základu. A ten netěká. K provonění prostoru tedy potřebuje právě nějaký zdroj tepla. Pokud syntetickou vůni nakapete na jakýkoliv Aroma kámen, tak tam prostě bude. A nebude nic dělat :).

2. NÍZKÁ TEPLOTA, PRŮVAN

Pokud používáte vůně přírodní nebo dokonce naše směsi a Absolue a kámen Vám nevoní, jako další krok zkontrolujte teplotu v místnosti, kterou chcete provonět. Pokud je nižší než standardně, těkání bude pomalejší a v menší míře. Sice Vám esence vydrží déle, ale větší intenzitu bohužel neuděláte ani tak, že esenci přidáte. Chladné místnosti nejsou k provonění Aroma kameny ty nejvhodnější. Pro tyto prostory bude možná lepší sáhnout po bytovém parfému. Najdete je i u nás a ve všech Vašich oblíbených vůních.

Jako další důvod by mohlo být časté větrání, mírný průvan nebo časté otevření na mikroklimatizaci. Všechny tyto úkony se dělají proto, aby se vyměnil vzduch a ten se samozřejmě vymění i s vůní. Není to specifika Aroma kamenů, ale všech způsobů provonění domácnosti.

3. NA VŮNI JSTE SI ZVYKLI

Pokud používáte delší čas jeden druh vůně, přestanete jí cítit. Je to stejné jako s oblíbeným parfémem, který si dáváte každé ráno - Vy už ho necítíte a okolí ho neustále chválí. Mozek je až neskutečně přizpůsobivý a pokud se něčemu vystavujete často, vnímání Vám "vypne", aby Vás nepřehltil vjemy. Je to stejné jako když lidé bydlící celý život u nemocnice neslyší, když jedou sanitky.

Řešením je vůně střídat tak, aby si mozek nestihl zvyknout.

4. VAŠE SNÍŽENÁ CITLIVOST NA VŮNĚ

Co člověk, to jiný vkus na chutě, vůně... a s tím jde ruku v ruce i rozdílná citlivost na vůně. Co je pro někoho "normál", je pro druhého velmi slabé a pro třetího nesnesitelně silné. Může se stát, že máte citlivost na vůně sníženou přirozeně (jako má někdo vysoký práh bolesti), snížené vnímání je ale také možné si vypěstovat zvýšeným používáním parfémů, prací v prostředí, kde jsou silná aromata nebo i nadměrným používáním aviváží nebo bytových vůní. Vše, čemu je mozek vystavován dlouhodobě ve vyšší míře, to pochopí jako standard a vnímání vypne nebo utlumí.

Řešením je buď na pár měsíců úplný "aroma detox" - nepoužívat parfém, prát v neprafémovaném mýdle, nepoužívat nic s vůněmi... a citlivost by se měla obnovit. Pokud ne, pravděpodobně budete mít nižší citlivost vrozenou. Potom Vám doporučíme (abyste neutráceli bambilion za litry esencí) se zaměřit na esence a směsi obsahující dřeva. Například skořici nebo litseu cubebu (druh vavřínu) - obě najdete v našich směsích, skořici v Yule a litseu v Lithě. Jsou na stejné množství kapek nepoměrně silnější než ostatní esence a mohly by Vám udělat službu i se sníženou citlivostí na vůně.

 

Není nic z výše uvedeného Váš případ? A i tak Vám kámen nevoní?  Tak se nám určitě ozvěte na WhatsApp 608 808 378, třeba na tu záhadu přijdeme :).